Відзначення 123-ї річниці з Дня створення “Завальської СІЧІ” та 585-ї річниці заснування села Завалля

5 травня 1900 року – це той день, який перезапустив українську історію з нової сторінки, зробивши молодь рушійною силою змін у країні. Звучить гучно, і тим не менше. Посол австрійського парламенту, який вихований у священничій родині, адвокат та видавець, щирий і дієвий патріот своєї країни  Кирило Трильовський ще з гімназійних часів мріє про те, щоби молодь була освіченою, грамотною і національно свідомою. Захоплюючись історією періоду козаччини, Кирило Трильовський мріє створити щось подібне – такий собі острів вишколу, хвиля якого покотиться всією Україною та за її межі.

З  нагоди даної пам’ятної дати  учнівський та педагогічний колектив Завальської гімназії представили мистецький захід присвячений 123-ї річниці з Дня створення “Завальської СІЧІ” та 585-ї річниці заснування села Завалля.

В рамках заходу учасники освітнього процесу вшанували покладанням квітів до пам’ятного знаку Завальської СІЧІ та полеглому герою України односельчанину Дмитру Журавлю.

Покутське Завалля по сьогодні береже памʼять про січову славу та щороку по-особливому згадує зародження відомої на всю Україну «Січі». І досі, в освітньому процесі наскрізною лінією прививається любов до традицій та їх збереження,  шана до постаті Кирила Трильовського та його великої ідеї.